چهارشنبه, 1 بهمن 1399

مرکز تحقیقات ، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی بلوچستان

  • ساعت : ۱۴:۲۶:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ 
  • تعداد بازدید : 12
  • کد خبر : ۱۳۶۲۸۲
پیام رئیس مركز تحقیقات وآموزش كشاورزی ومنابع طبیعی بلوچستان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها شهید قاسم سلیمانی
پیام رئیس مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی ومنابع طبیعی بلوچستان به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دلها شهید قاسم سلیمانی

«بسم الله الرحمن الرحیم

وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ

و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است.(سوره مبارکه عنکبوت آیه ۶۹)

یک سال از شهادت پرافتخار "مرد میدان"، فرمانده پرآوازه سپاه قدس اسلام، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گذشت. استکبار جهانی و دشمنان خبیث و خونخوار ملت‌های آزاده، به سرکردگی تروریسم دولتی شیطان بزرگ و صهیونیسم جنایتکار باردیگر چهره واقعی خود را با ریختن خون سردار عزیزمان و یاران مجاهدش عیان کردند؛ اما ندانستند که شجره طیبه عاشورای ۶۱ هجری با این خون‌ها بارورتر و تناورتر می‌شود.

سردار سلیمانی فقط «مرد میدان» مبارزه و جهاد در عرصه‌های جنگ و نبرد نبود؛ بلکه در جهاد نفس، تبلور ایمان ناب و خالص بود. ویژگی‌های اخلاقی و شخصیت برجسته ایشان در عمل به آموزه‌های قرآن کریم و مکتب اهلبیت (ع) حاج قاسم را بدل به عبد صالح خدا و مؤمنی اهل معرفت کرده بود، فرمانده ای که همواره خود را "سرباز" دانست و منیت و نخوت در وجود او جایی نداشت.

به راستی که هرروز زوایای جدیدی از ابعاد شخصیتی و منش والای سردار برای ما عیان می‌شود. که لزوم تبیین و بازشناسی "مکتب حاج قاسم" را برای ما بیشتر می‌کند. سردار همیشه و همه جا، همه را دید جز خودش و این نماد انسانیت و بصیرت و ایثار و خدمت خالصانه او است. این گونه شد که تشییع پرشکوه و محبوبیت جهانی ایشان بیانگر این وعده خداست که اگر برای خدا به دین خدا خدمت کردید، خداوند محبت شما را در قلوب مردم و مؤمنین می‌اندازد.

حقیقتاً هیچ چیز جز شهادت پاداش مجاهدان فی سبیل الله و خصوصأ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نبود. او که «مرد میدان» بود در دو جهان جاودانه شد و به آرزوی دیرینه‌اش رسید و به خیل یاران شهیدش پیوست.

روابط عمومی مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی ومنابع طبیعی بلوچستان

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها